بنیاد نیکو کاری ماهتاب سازان ایرانیان

مشارکت با خیریه‌ی زنجیره امید

بر چهره کودکی‌اش طرح لبخندی بکشیم

چکیده :

بنیاد ماهتاب از ابتدای تاسیس تا‌کنون با خیریه بین‌المللی "زنجیره امید" در قالب عقد تفاهم‌نامه‌های سالانه فی‌مابین همکاری داشته است. مطابق این تفاهم‌نامه‌ها هزینه‌های درمان و جراحی بیماران مورد معرفی از سوی "زنجیره امید" در 7 استان منتخب از سوی بنیاد ماهتاب تأمین می‌شود.

بنیاد ماهتاب در راستای سیاست‌های همکاری و مشارکت با دیگر سازمان‌های مردم‌نهاد و برای پیشبرد اهداف و برنامه‌هایشان، از بدو تأسیس با خیریه‌ی بین‌المللی زنجیره امید در قالب عقد تفاهم‌نامه‌های سالانه همکاری می‌کند. مطابق این تفاهم‌نامه، بنیاد تأمین بخشی از هزینه‌های درمان جراحی قلب، ارتوپدی و ترمیمی بیماران مورد معرفی از سوی خیریه زنجیره امید را در 7 استان منتخب بر عهده دارد. 

مؤسسه‌ی خیریه‌ی بین المللی زنجیره امید در تیر ماه 1386 شروع به کار کرده است. این مؤسسه خدمات درمانی خود را با کمترین هزینه به کودکان زیر 18 سال بدون در نظر گرفتن دین، نژاد و ملیت و طبق استانداردهای بین‌المللی در سه رشته‌ی قلب، ارتوپدی و ترمیمی ارائه می‌دهد. زنجیره امید فقط یک مؤسسه‌ی خیریه برای درمان کودکان نیست؛ این مؤسسه با ورود تیم‌های بین‌المللی و در جریان همکاری با پزشکان فوق‌تخصص مجرب داخلی جهت ایجاد کیفیت مطلوب درمان، دوره‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت آموزشی برگزار می‌کند و همچنین اولین مؤسسه‌ی خیریه است که در درون خود تیم فوق‌تخصصی پزشکان ایرانی و فرانسوی دارد. تا پایان سال 1398 تعداد 127 تیم فرانسوی جهت انجام مأموریت پزشکی و تعامل درمانی و علمی و آموزشی با هماهنگی این خیریه به ایران سفر کرده‌اند. یکی از شاخصه‌های مهم فعالیت‌های زنجیره امید کاهش چشمگیر هزینه‌های درمان با بالاترین سطح استاندارد کیفیت درمان است. از آغاز فعاليت زنجيره اميد تاکنون بیش از 12300 کودک بیمار ارتوپدی، قلبی و ترمیمی از سراسر کشور توسط این مؤسسه مورد جراحی فوق تخصصی قرار گرفته و درمان شده اند. زنجيره اميد در طول فعاليت خود، از همه 33 استان کشور پذيرش داشته است.

جدول تجمیعی بیماران حمایت شده توسط بنیاد ماهتاب از ابتدای سال 1396 تا کنون به شرح ذیل است:

ردیف استان دختر پسر ارتوپدی قلبی ترمیمی مجموع
1 آذربایجان غربی 2 2 - - 4 4
2 مازندران 6 - 1 3 2 6
3 کرمان 8 8 3 9 4 16
4 مرکزی 2 - - 2 - 2
جمع 18 10 4 14 10 28

 

نظرات

x

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *